31+
Lisans Bölümü
36+
Önlisans Programı
26+
Yüksek Lisans Programı
51+
Öğrenci Kulübü
31+
Uygulama Laboratuvarı
6000+
Öğrenci
2000+
Yabancı Öğrenci
12000+
Mezun

Kısayollar

Bölümler
Programlar

Burs Olanakları

Kontenjanlar ve Ücretler 

Taban Puanlar

 

Çift Anadal/Yandal

Yabancı Öğrenci

 

Mezun Mektuplarımız

 
 • Sözlerime ne kadar şanslı bir öğrencilik geçirdiğimden bahsederek başlamak istiyorum. Mimarlık mesleğinin öğrencilere daha iyi aktarılması için onlarla bire bir ilgilenmek gerektiğini şüphesiz herkes bilir. Bu hususta birebir şantiyede gözlem yapma şansımız bile olmuştur. Şuan mesleğimin her noktasında hocalarımın tecrübesini hissediyor ve yanımda staj yapan arkadaşlarıma bu tecrübeleri aktarmaya çalışıyorum. Mimarlık bölümünü seçecek olan arkadaşlara şiddetle İstanbul Esenyurt Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nü tavsiye ediyor, üzerimde akademik ve mesleki anlamda emekleri olan hocalarıma teşekkürlerimi sunuyorum.

  YAVUZ KOCA
  MİMARLIK BÖLÜMÜ MEZUN GÖRÜŞLERİ
 • İstanbul Esenyurt Üniversitesi İç Mimarlık Bölümünü tam burs kazanarak başarılı bir 4 sene geçirme imkanım oldu. Okulumuzda disiplinli bir eğitim aldığımız için şanslıydık. İç mimarın sadece konut tasarlamasının ötesinde her şeyi tasarlayabildiğini keşfettik. Başarılarımda ve mesleki gelişimimizde katkıları olan hocalarıma verdiği emekler için şükran duyuyorum.

  KUBİLAY ERDOĞAN
  İÇ MİMARLIK ÖĞRENCİSİ MEZUN GÖRÜŞLERİ
 • Hayalini kurduğum mesleğe adımlar atarken, akademik kadrosu, kaliteli ve öğrenci odaklı eğitimi ile İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde başladığım için şükran duyuyorum. Eğitimimiz boyunca katıldığımız ve değerli hocalarımızla beraber düzenlediğimiz seminerler, sergiler ve etkinlikler sayesinde de mesleğe daha emin adımlarla başladım. Böyle bir akademik kadrodan eğitim aldığım için çok şanslıyım. Bölüm başkanımız Ali Rıza Parsa’ ya bizdeki emeklerinden ötürü minnettarım.

  PELİN ELŞAN
  İÇ MİMARLIK ÖĞRENCİSİ MEZUN GÖRÜŞLERİ
 • Dördüncü sınıfa geldiğimde uluslararası sahada faaliyet gösteren projelere koordinatörlük yapmaya başladım. Bu sürecin gerçekleşmesinde öğretmenlerimin ve üniversitemin bana olan inancı çok önemli bir rol oynamakta. Üniversiteme ve öğretmenlerime sonsuz teşekkürler.

  CİHAN BUĞDAYCI
  PSİKOLOJİ 4. SINIF ÖĞRENCİSİ
 • Üniversitemizden almış olduğum eğitim akademik kadronun kalitesi ve Kariyer Geliştirme Ofisimizin sağlamış olduğu kişisel ve mesleki gelişim eğitimleri benim mesleğe adım atmamı kolaylaştırdı. Şuan Kabin memuru olarak Ülkemizin bayrak taşıyıcı havayolu şirketinde görevimi sürdürmekteyim.

  SÜLEYMAN UĞUR GÖKDUMAN
  SİVİL HAVACILIK KABİN HİZMETLERİ PROGRAMI MEZUNU
 • Sizi ideallerinize ulaştıracak akademik hayatın yanında, sosyal yönden de toplumda; adaletli, sevecen ve fark yaratan bireyler olmanız için emek harcayan, mesleğine aşık ve tasarımında geleceği konuşturan eğitmenler sayesinde her zaman bir adım öndesiniz. Güzel deneyim ve doğru çalışma disiplini kazandıran İstanbul Esenyurt Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunu olduğum için gururlu ve mutluyum.

  HİLAL TUĞÇE ÖZDEMİR
  MİMARLIK BÖLÜMÜ MEZUN GÖRÜŞLERİ
 • Mimarlık Bölümüne girdiğim ilk andan itibaren bana bu alanda sınırların ötesinde bir eğitim veren İstanbul Esenyurt Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nün değerli hocalarımın bize sunmuş oldukları fikirler ışığında mimarlığı sanat icra ediyormuşçasına severek yapıyorum.

  BUĞRA GÜNDOĞDU
  MİMARLIK BÖLÜMÜ MEZUN GÖRÜŞLERİ
 • Merhaba, ben Zehra Aleyna KILIÇ. İstanbul Esenyurt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişim bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. Bu bölümü ve İstanbul Esenyurt Üniversitesini tercih etmemin en büyük sebebi güçlü akademik kadrosu olması ve üniversitemizin bizlere sunduğu imkanlar. Bütün hocalarımızın her öğrencinin sorunlarıyla ve sorularıyla tek tek ilgilendiği ve bizleri donanımlı bir şekilde mesleki hayatlarımıza hazırladığı bir nevi ikinci evimiz. Üniversitemizin bana kattığı en güzel olanaklarından biri de her alanda bizlere staj imkanı sunması,her alanda kendimizi geliştirmemiz ve bizleri gelecek hayatımızda meslek alanında deneyim sahibi olmamıza hazırlaması. Üniversitemiz öğrenci dostu olup bizlere çift anadal, yandal, erasmus yapma imkanı bizlere sunmaktadır. Okulumuzun sloganın da dediği gibi: Gelecek Senin Elinde, Gelecek İstanbul Esenyurt Üniversitesinde.

  ZEHRA ALEYNA KILIÇ
  ÇOCUK GELİŞİMİ BÖLÜMÜ MEZUN GÖRÜŞLERİ
 • Üniversitemizin İç Mimarlık Bölümünden 2022 yılında mezun oldum. 4 yıllık süreç boyunca oldukça nitelikli ve yenilikçi bir eğitimden geçtim. Hocalarımız, mesleğimizin insan ve mekan ilişkileri üzerine olan tüm etkilerini, sürdürülebilir ve yenilikçi sistemlerle ele alıyorlar. Bu sayede sektörde karşılaşacağımız her sorunla başa çıkabileceğimiz seviyeye geldiğimize inanıyorum. Eğitim sürecinde biz öğrencilerin yaratıcılıklarını en iyi şekilde ortaya çıkarmasını sağlayan çok değerli hocalarımızla birebir çalışma fırsatlarımız da oluyor. Hocalarımızın hepsi alanlarında uzman ve hayatlarımıza dahil olan bir çok yapıda görev almış kişiler. Bölümümüz için okulumuzun sağladığı olanaklar arasında müfredatta bulunan uzmanlık dersleri ve tam donanımlı derslik atölyelerimiz de yer almakta. Bizi sürekli bir adım önde hissettiren bu anlayış ve kadro ile eğitim hayatımı tamamlamış olduğum için çok mutlu ve şanslı hissediyorum.

  MEZUN ÖĞRENCİMİZ
  İÇ MİMARLIK BÖLÜMÜ MEZUN GÖRÜŞLERİ
 • Herkese merhaba ben Polat Berkay Bozkurt.İstanbul Esenyurt Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunuyum.Okulum bana kattığı donanım sayesinde mezun olduğum hafta içerisinde iş teklifleri aldım.Üniversitem önce öğrenci diyen bir kurum olduğu için kurum ve kuruluşlarda söz hakkım çok oldu. Bu da beni özgüvenli bir genç yaptı.Okuduğum süre boyunca üniversitemde tercih ve tanıtımlar da çalıştım ve okulumun reklamlarında oynadım. Üniversite okurken para kazandım.Üniversitemin yeri benim için hep ayrı olacak.

  POLAT BERKAY BOZKURT
  PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ MEZUN GÖRÜŞLERİ

 

 

 

Video Galeri

Tümü