26+
Lisans Bölümü
27+
Önlisans Programı
15+
Yüksek Lisans Programı
42+
Öğrenci Kulübü
30+
Uygulama Laboratuvarı
6020+
Öğrenci
1003+
Yabancı Öğrenci
10544+
Mezun

Kısayollar

Bölümler
Programlar

Burs Olanakları

Ücretler ve Ödeme Koşulları

Taban Puan ve Kontenjanlar

Çift Anadal/Yandal

Yabancı Öğrenci

Video Galeri

Tümü
 

Mezun Mektuplarımız

 
 • Sözlerime ne kadar şanslı bir öğrencilik geçirdiğimden bahsederek başlamak istiyorum. Mimarlık mesleğinin öğrencilere daha iyi aktarılması için onlarla bire bir ilgilenmek gerektiğini şüphesiz herkes bilir. Bu hususta birebir şantiyede gözlem yapma şansımız bile olmuştur. Şuan mesleğimin her noktasında hocalarımın tecrübesini hissediyor ve yanımda staj yapan arkadaşlarıma bu tecrübeleri aktarmaya çalışıyorum. Mimarlık bölümünü seçecek olan arkadaşlara şiddetle İstanbul Esenyurt Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nü tavsiye ediyor, üzerimde akademik ve mesleki anlamda emekleri olan hocalarıma teşekkürlerimi sunuyorum.

  YAVUZ KOCA
  MİMARLIK BÖLÜMÜ MEZUN GÖRÜŞLERİ
 • İstanbul Esenyurt Üniversitesi İç Mimarlık Bölümünü tam burs kazanarak başarılı bir 4 sene geçirme imkanım oldu. Okulumuzda disiplinli bir eğitim aldığımız için şanslıydık. İç mimarın sadece konut tasarlamasının ötesinde her şeyi tasarlayabildiğini keşfettik. Başarılarımda ve mesleki gelişimimizde katkıları olan hocalarıma verdiği emekler için şükran duyuyorum.

  KUBİLAY ERDOĞAN
  İÇ MİMARLIK ÖĞRENCİSİ MEZUN GÖRÜŞLERİ
 • Hayalini kurduğum mesleğe adımlar atarken, akademik kadrosu, kaliteli ve öğrenci odaklı eğitimi ile İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde başladığım için şükran duyuyorum. Eğitimimiz boyunca katıldığımız ve değerli hocalarımızla beraber düzenlediğimiz seminerler, sergiler ve etkinlikler sayesinde de mesleğe daha emin adımlarla başladım. Böyle bir akademik kadrodan eğitim aldığım için çok şanslıyım. Bölüm başkanımız Ali Rıza Parsa’ ya bizdeki emeklerinden ötürü minnettarım.

  PELİN ELŞAN
  İÇ MİMARLIK ÖĞRENCİSİ MEZUN GÖRÜŞLERİ
 • Dördüncü sınıfa geldiğimde uluslararası sahada faaliyet gösteren projelere koordinatörlük yapmaya başladım. Bu sürecin gerçekleşmesinde öğretmenlerimin ve üniversitemin bana olan inancı çok önemli bir rol oynamakta. Üniversiteme ve öğretmenlerime sonsuz teşekkürler.

  CİHAN BUĞDAYCI
  PSİKOLOJİ 4. SINIF ÖĞRENCİSİ
 • Üniversitemizden almış olduğum eğitim akademik kadronun kalitesi ve Kariyer Geliştirme Ofisimizin sağlamış olduğu kişisel ve mesleki gelişim eğitimleri benim mesleğe adım atmamı kolaylaştırdı. Şuan Kabin memuru olarak Ülkemizin bayrak taşıyıcı havayolu şirketinde görevimi sürdürmekteyim.

  SÜLEYMAN UĞUR GÖKDUMAN
  SİVİL HAVACILIK KABİN HİZMETLERİ PROGRAMI MEZUNU
 • Sizi ideallerinize ulaştıracak akademik hayatın yanında, sosyal yönden de toplumda; adaletli, sevecen ve fark yaratan bireyler olmanız için emek harcayan, mesleğine aşık ve tasarımında geleceği konuşturan eğitmenler sayesinde her zaman bir adım öndesiniz. Güzel deneyim ve doğru çalışma disiplini kazandıran İstanbul Esenyurt Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunu olduğum için gururlu ve mutluyum.

  HİLAL TUĞÇE ÖZDEMİR
  MİMARLIK BÖLÜMÜ MEZUN GÖRÜŞLERİ
 • Mimarlık Bölümüne girdiğim ilk andan itibaren bana bu alanda sınırların ötesinde bir eğitim veren İstanbul Esenyurt Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nün değerli hocalarımın bize sunmuş oldukları fikirler ışığında mimarlığı sanat icra ediyormuşçasına severek yapıyorum.

  BUĞRA GÜNDOĞDU
  MİMARLIK BÖLÜMÜ MEZUN GÖRÜŞLERİ