İESU'da Yaşam

YURT OLANAKLARI

 

Üniversitemiz öğrencilerinin üniversite hayatı boyunca temiz güvenilir aile ortamını aratmayacak, eğitim ve öğretimi destekleyici sosyal aktivitelerle desteklenmiş profesyonel yöneticiler tarafından idare edilen, üniversitemize yakın lokasyonlarda  ( Yürüme – Tek araç / Servis ) bulunan modern konforlu  özel öğrenci yurtları ile anlaşmaları bulunmaktadır.

Anlaşmalı yurtlarımızda Esenyurt Üniversitesine ait özel Yurt Bursları sayesinde uygun imkânlar ile kalınabildiği gibi yurtlarda öğrencilerimizin eğitim öğretim faaliyetlerinden arta kalan zamanlarını değerlendirmek adına yurt yönetimi ve üniversitemiz iş birlikteliği ile çeşitli geziler, sportif ve kültürel etkinlikler organize edilmektedir.

 Anlaşmalı Yurtlarımız

BAYRAKTAR ERKEK ÖĞRENCİ YURDU 

Lokasyon: ESENYURT

Bayraktar Yurt (NewLife), üniversiteyi kazanıp geldiğin İstanbul'da hayal ettiğin geleceğe ulaşabilmen için tasarlanmış bir motivasyon tesisi. Herşeyin senin başarın için, ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan konforlu bir yaşam alanı. Spor salonu, Oyun odası (ücretsiz bilardo, langırt masa tenisi), ücretsiz temizlik, ücretsiz internet, 7/24 güvenlik, kartlı sistemi ile turnike ve oda girişleri, yoklama ve sms ile veli bilgilendirme sistemi, etüt odası ve kütüphane, ücretsiz çamaşırhane, ücretsiz sabah kahvaltısı ve ücretli 4 çeşit seçmeli akşam yemeği hizmeti sunulmaktadır. Odalar; karyola, dolap, çalışma masası ve sandalyesi, buzdolabı, LCD TV, bulunmaktadır. 

 

Adres: Zafer Mah. Deniz Gezmiş Cad. No:8-10 Esenyurt

GSM : +905327777420

E-mail: bayraktaryurt@gmail.com

Web: www.bayraktaryurt.com

 

EVİM YURDUM KIZ ÖĞRENCİ YURDU 

Lokasyon: ESENYURT 

İstanbul Esenyurt’da yer alan EvimYurdum Kız Öğrenci Yurdu Milli Eğitime bağlı resmi bir yurt olup, Esenyurt Üniversitesine sadece 200 metre mesafededir. Yurdumuz, öğrencilerin tüm ihtiyaçları düşünülerek ünlü tasarımcılar tarafından tasarlandı ve ferah odalarının içerisinde, konforlu yatak, buzdolabı, çalışma masası, giysi dolabı, oturma birimleri, banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Odalarda 7 gün, 24 saat sıcak su ve internet bulunmaktadır. 30 odalı ve 88 yataktan oluşan yurtta, kahvaltı ücretsiz olup, 1 kişilik, 2 kişilik 3 kişilik ve 4 kişilik oda seçenekleri yer almaktadır.

Ayrıca, çalışma odası, mimari çizim odası, bilgisayar odası, sinema ve tv odası, spor ve oyun salonu, ortak oturma alanları, kantin, öğrencilere ait mutfak, çamaşırhane, kurutma ve ütü odası, hamam, sauna ve duşlar bulunmaktadır. Yurt binamız 2008 yapımı olup, günümüz inşaat standartlarına ve deprem güvenlik normlarına uygun inşa edilmiştir. Binamıza ait jeneratör ve hidrofor ile elektrik ve su kesintisi yaşanmamaktadır. Bütün odalara ve ortak alanlara yangın söndürme sistemleri konulmuştur. Yurt binası güvenlik elemanları ve kameraları ile 24 saat sürekli korunup, siz değerli öğrencilerimizin güvenliği azami şekilde sağlanmaktadır.

 

Adres                   : İnönü Mahallesi Doğan Araslı Bulvarı Koçerler İş Merkezi No:91 Esenyurt İstanbul

Telefon                 : (0212) 596 17 88 / (0212) 596 77 56

E-mail                  : bilgi@evimyurdum.net

Web                     : www.evimyurdum.net


ESENYURT TALAT PAŞA ZİYA ALPARSLAN YÜKSEKÖĞRENİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

Lokasyon: Esenyurt

İstanbulun gelişen gözde ilçelerinden olan Esenyurt'ta bulunan Ensar vakfı Ziya Alpaslan Erkek Yüksek Öğrenim Yurdumuz, ESENYURT ÜNİVERSİTESİ'ne yürüme mesafesindedir. Yurt binamız öğrencilerin tüm ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmıştır. Binamız yurt ruhsatına sahip olup, depreme dayanıklı, yangın söndürme sistemi, jeneratör, merkezi ısıtma, kesintisiz sıcak - soğuk su ve son teknoloji ile kurulmuş alt yapı sistemine sahiptir. Odalarımız son derece rahat 2 ve 4 kişiliktir. Sınırsız internet, kişiye özel çalışma masaları, kütüphane, masa tenisi, çamaşırhane ve lig tv Binamız 24 saat kamera ile korunmakta olup güvenliğimiz de mevcuttur.ayrıca belletmen hocalarımızda vardır.

 

ADRES: Talatpaşa mah. 1002 Sok. No:12 Esenyurt/İSTANBUL

İrtibat tel: 0 (544) 872 59 57  -  0212 699 9015

 

GÜMÜŞHAN KIZ ÖĞRENCİ YURDU

Lokasyon: ESENYURT 

Adres: İnönü Mahallesi, Doğan Araslı Bulvarı, 359. Sokak No:1 (Esenyurt Albaraka Türk Üstü)  Esenyurt

GSM:   (0212) 699 66 99

Web: www.esenyurtkizogrenciyurdu.com


H. AYŞE ÖZYURT YÜKSEK ÖĞRENİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU

Locasyon: Esenyurt

- Yurt binamız öğrencilerin tüm ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmıştır.

- Otoban kenarında Akbatı yakınlarında yeşiller içinde nezih bir yurt.

- Odalarımız rahat ve konforludur,

- Sınırsız internet,

- Kütüphane,

- Masa tenisi,

- Çamaşırhane,

- Güvenliğiniz için Binamız 24 saat kamera ile kayıt altına alınmaktadır.

 

Adres       :Esenkent Mah. Cemal Paşa Cad. No:888 / 2 Esenyurt / İSTANBUL

Tel             : 0 212 699 90 15

Gsm          :0(544) 872 59 57  0(534) 737 06 16    


İSTASYON YURTLARI  - ESENYURT KIZ ÖĞRENCİ YURDU 

Lokasyon: ESENYURT 

Esenyurt’un yeni gelişen mahallesinde yer alan İstasyon Yurtları, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olup Esenyurt Üniversitesi’ne 3 dakika mesafededir ve her saat başı yurdun kapısından üniversitenin kapısına ring-servis hizmeti bulunmaktadır. 

Yurt binamız tamamen yeni inşaattır ve öğrencilerin tüm ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmıştır.  Binamız yurt ruhsatına sahip olup,  depreme dayanıklı raporu, yangın söndürme sistemi, jeneratör, her kata inen asansör, doğalgazlı merkezi ısıtma, kesintisiz sıcak-soğuk su ve odalarda kacak akim sensoru ile son teknoloji altyapı sistemlerine uygun ve Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliği esas alınarak inşa edilmiştir.

Odalarımızda tuvalet ve banyo, mini buzdolabı, oturma grubu, LCD TV, kişiye özel çalışma alanı, geniş dolaplar ve ayakkabılık bulunmaktadır.  Yurdumuz 64 oda ve 210 yatak kapasitesine sahip olup, 1, 2, 3, 4 ve 5 kişilik ve bazalı seçenekler mevcuttur.

Öğrencilerimiz için zengin yaşam alanları sunan İstasyon Yurtları’nda;

Etüd odaları, spor salonu, geç saatlere kadar açık cafe/restaurant, mini-market, kütüphane, TV odası, 25 kişilik cep sineması, çamaşırhane, 50 kişilik geniş teras, bilgisayar köşeleri, revir ve hobi mutfağı vardır.

Binamızın içinde 24 saat aktif kamera sistemi ve gece boyunca çalışan yurt sorumlumuz vardır. Yurdun dışında da ayrıca hizmet veren profesyonel, sertifikalı güvenlik personeli bulunmaktadır.

Adres                   : Talatpaşa Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. 1063 Sok. No: 10 34513 Esenyurt İstanbul

Telefon                 : (0212) 596 66 67 / (0541) 596 66 67 

E-mail                  : info@istasyonyurtlari.com.tr 

Web                     : www.istasyonyurtlari.com.tr 


KUL ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

Lokasyon: Avcılar

Önceliğimiz, yurtta kalacak öğrencilerimize ev konforunda konaklama imkanı sunarken, sosyal olarak da aktif bir hizmet vermektir. Bu doğrultuda yurdumuzda oluşturduğumuz geniş sosyal alanımızda öğrencilerimize Fitness, Sauna, Buhar Banyosu, Sinema Salonu, Oyun Salonu(PS4), Masa Tenisi, Bilardo imkanları sağlarken, ders çalışmada etkiyi artırmak için oluşturduğumuz Etüt, Çizim ve Bilgisayar odalarımızla öğrencilere konforlu ders çalışma ortamları hazırlıyoruz.

Odalarımızı, belirlenen yurt standartlarının üzerinde yükseklik ve genişlikte tutarak daha ferah bir oda ortamı oluşturduk. Odalarımız (1) kişilikten (5) kişiliğe kadar olup her odamızda banyo-wc, kişiye özel çalışma masası ve gardırop, mini buzdolabı, havalandırma bulunmaktadır. Odalarda bulunan dahili telefon sayesinde öğrenci istediği zaman yurt görevlilerine ulaşabilir, dışarıdan gelen aramalar odalara yönlendirilebilir.

Tüm bunların yanı sıra belki de en önemli ve bizim de Özel Kul Erkek Öğrenci Yurdu olarak üzerinde en çok durduğumuz nokta güvenliktir. Bu kapsamda yurdumuzun her köşesi 24 saat aktif kamera sistemi ile gözetlenip kayıt altına alınmaktadır. Güvenlik görevlilerimiz gece boyunca gerekli kontrollerini yaparak öğrencilerin güven içinde olmasını sağlamaktadır. Ayrıca veli bilgilendirme konusunda da hassas bir çizgimiz olup, yoklama durumunu, geç giriş yapıldığı taktirde hangi saatte giriş yapıldığını ayrıntılı olarak veliye mesaj göndermektedir. Bütün bunlara ek olarak Parmak İzi Kontrol Sistemi sayesinde veli, Veli Bilgilendirme Portalı’nı kullanarak öğrencinin yurda giriş-çıkış saatlerini ayrıntılı olarak görebilir.

Adres    : Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Yıldırım Beyazıt Caddesi Nergis Sokak Avcılarl 

Telefon  : +90 505 114 04 14

Web      : http://www.kulyurt.com

KUZEY YILDIZI ÖZEL KIZ ÖĞRENCİ YURDU 

Lokasyon: AVCILAR

Kuzey Yıldızı Özel Kız Öğrenci Yurdu, yeni nesil yurt anlayışını benimseyerek gelişmiş sosyal imkanlarıyla öğrencilere kaliteli, konforlu ve güvenli bir yaşam alanı sunuyor.Kız öğrencilerimizin evinin huzurunu, konforunu ve güvenini sağlamayı amaçlayan yurdumuz, 250 yatak kapasitesiyle 3 ayrı bloktan oluşmaktadır.

 

Adres    : Mustafa Kemal Paşa Mah. Beyoğlu Cad. Köroğlu Sk. No: 92 A-B-C Blok Avcılar / İstanbul

Telefon  : 0505 085 84 61   / +90 212 695 02 61

E-mail   : info@kuzeyyildizikizyurdu.com

Web      : www.kuzeyyildizikizyurdu.com

Öğrencilerimize, kaliteli akademik kadromuzla seçkin bir eğitim sunmanın yanında zengin bir sosyal ve kültürel üniversite deneyimi sağlıyoruz.

Üniversitemizde aktif olarak etkinlik düzenleyen çok sayıda ve nitelikli öğrenci kulübü ve topluluğumuz var. Bu kulüp ve topluluklarımızın her biri kendi alanlarında çok önemli projeler üretiyor ve büyük başarılara imza atıyorlar.

Etkinliklerimiz ile şirket yöneticileri, sanatçılar ve önde gelen medya grupları öğrenciler ile buluşturulurken, sosyal sorumluluk projeleri ile birçok ilde eğitime destek projeleri hayata geçiriliyor.

Üniversite hayatınızın en unutulmaz anılarını ve en sıkı dostlukları öğrenci kulüp ve topluluklarında deneyimleyeceğinizi düşünüyoruz. Öğrenci kulüpleri hakkında bilgi almak, üye olmak, proje geliştirmek, yeni bir kulüp yapılandırmak için Öğrenci Dekanlığımıza başvurabilirsiniz.

2019 - 2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI FAAL KULÜP LİSTESİ

1. İdealist Kadınlar Kulübü

Kurucu Başkan: Beyzanur NAZİK

2. Bilişim Kulübü

Kurucu Başkan: Yusuf UĞURLU

3. Mesleğini Tanı Kulübü

Kurucu Başkan: Jiyan ÖZDÜŞTÜ

4. Gençlik ve Spor Kulübü

Kurucu Başkan: Enes KILIÇ

5. Atatürkçü Düşünce Kulübü

Kurucu Başkan: Erdinç AKTAŞ

6. Çevre ve Hayvanları Koruma Kulübü

Kurucu Başkan: Polat BOZKURT

7. Gezginler Kulübü

Kurucu Başkan: Mahmut DURMUŞ

8. Genç Düşünce Kulübü

Kurucu Başkan: Münevver AVŞİN

9. Enstrüman Sevdalıları

Kurucu Başkan: Emre KARAGÜLMEZ

10. İşletme ve Girişimcilik Kulübü

Kurucu Başkan: Abdullah Emre BALCI

11. Haçiko Hayvan Hakları Kulübü

Kurucu Başkan: Mert ŞENTÜRK

12. Bağımlılıkla Mücadele Kulübü

Kurucu Başkan: Kenan BASUT

13. Genç Tema Kulübü

Kurucu Başkan: Rüveyda Nur ÖZBEK

14. İyilik Adına Kulübü

Kurucu Başkan: Ayşenur ÖZSOBACI

15. Halk Oyunları Kulübü

Kurucu Başkan: M. Süleyman ŞAHİN

16. Keşif ve Macera Kulübü:

Yönetim Kurulu Başkanı: Hacı Bayram ECE

17. Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Kulübü:

Yönetim Kurulu Başkanı: Ayça YENİGÜN

18. Tiyatro Kulübü:

Yönetim Kurulu Başkanı: Seray TÖĞÜL

19. Türk Dünyası Araştırmaları Kulübü:

Yönetim Kurulu Başkanı: Burcu DAYI

20. Genç Girişimciler Kulübü:

Yönetim Kurulu Başkanı: Yunus AVCI

21. Yapı Kulübü:

Yönetim Kurulu Başkanı: Şakir YILMAZ

22. Erasmus Kulübü:

Yönetim Kurulu Başkanı: Sebahat Bilge YARAMANCI

23. Dans Kulübü:

Yönetim Kurulu Başkanı: Uygar KARADENİZ

24. Psikoloji Kulübü:

Yönetim Kurulu Başkanı: Faruk KILINÇ

25. İbn-i Sina Sağlık Kulübü:

Yönetim Kurulu Başkanı: Sümeyye İBRAHİMOĞLU

26. Atatürk ve Milliyetçilik Kulübü:

Yönetim Kurulu Başkanı: Murat ÇELİK

27. Yarını Aydınlat Kulübü:

Yönetim Kurulu Başkanı: Esra SÖNMEZ

28. Bilimsel ve Sosyal Araştırmalar Kulübü:

Yönetim Kurulu Başkanı: Tuğçe ÜNALMIŞ

29.  Sivil Havacılık Kulübü:

Yönetim Kurulu Başkanı: Tuana  SARIGÖZ

30. Düşünce ve Sosyal Bilimler Kulübü:

Yönetim Kurulu Başkanı: Edanur POLATLAR

31. İESU Lojistik ve Pazarlama Kulübü:

Yönetim Kurulu Başkanı: Ahmet TANÇ

32. İESU Robot Kulübü:

Yönetim Kurulu Başkanı: Emre Cengiz KOCASARI

33. Lösev Kulübü:

Yönetim Kurulu Başkanı: Emirhan DİREKÇİ

34. Business World Kulübü:

Yönetim Kurulu Başkanı: Tunahan ÇEÇEN

35. ÜNİTS Kulübü:

Yönetim Kurulu Başkanı: Tarık ÇAKICI

36. İESU İletişim Kulübü:

Yönetim Kurulu Başkanı: Kadircan SALMAN

37. İESU Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kulübü:

Yönetim Kurulu Başkanı: Emre SEVİNÇ

38. Okçuluk Kulübü:

Yönetim Kurulu Başkanı: Yunus YILMAZ

39. Mutfak Sanatları Kulübü:

Yönetim Kurulu Başkanı: Serhat DÜMEN

40. Ultraslan-Uni Esenyurt Kulübü:

Yönetim Kurulu Başkanı: Mehmet Emre KÖSE

41. Sosyal Hizmet Kulübü:

Yönetim Kurulu Başkanı: Emre KANTARKAYA

42. Kızılay Kulübü:

Yönetim Kurulu Başkanı: Yunus ER

  1. SAĞLIK

2019-2020 Eğitim- Öğretim yılında Üniversitemizde öğrencilerin, akademik ve idari personelin yararlanması amacı ile sağlık ünitesi kurulmuştur. Birinci basamak sağlık hizmetleri için üniversitemizde, İşyeri Hekimi  Dr. Öğr. Üyesi Mehmet HEKİMOĞLU ile birlikte Hemşire Merve ÇALMUK, Hemşire Yeter ALAGÖZ, İşyeri Psikoloğu Ceylan YILDIZOĞLU görev yapmaktadır. Revirimiz, haftada 6 gün hizmet vermektedir. 
Birinci basamak sağlık hizmetleri, ünitemizde verilmekte olup, daha ileri tetkik ve tedavi gerektiren durumlarda hastanın sahip olduğu sosyal güvencesine bağlı olarak ilgili sağlık kuruluşlarına yönlendirilmektedir. 
       Ayrıca, Üniversitemiz ile Özel Esencan Hastanesi Başhekimliği arasında düzenlenen protokol çerçevesinde; Üniversitemizde görevli akademik, idari personel ve aileleri ile öğrencilerin hastane hizmetlerinden % 20 oranında indirimden yararlanmaları sağlanmıştır. Ayrıca, İstanbul Esenyurt Üniversitesi Kariyer Geliştirme Ofisi ile Elitium Cerrahi Tıp Merkezi bir protokol anlaşması imzalanmıştır.
Protokol sayesinde öğrencilerimiz hem staj yapma imkanı bulacak hem de hastanenin tüm uygulama birimlerinde eğitim alma imkanına sahip olacaklar.

 

  1. SERVİS İMKANI

Üniversitemiz İstanbul’un hızlı gelişen bölgesinde içerisinde merkezi bir konuma sahip olup, kampüs alanından Otogar, Havaalanı, Deniz Otobüsü İskelesi, Metrobüs ve Tren Garı gibi toplu ulaşım noktalarına kısa zamanda ulaşılabilmektedir. Ayrıca üniversitemiz; tüm İstanbul trafiğinin yükünü çeken iki ana arter yol olan E-5 ve TEM yollarının bağlantı kavşaklarında yer almaktadır.

Yerleşkemizden İstanbul’un çeşitli noktalarına belediye otobüsleri, özel halk otobüsleri ve minibüsler tarafından ekonomik ve güvenli bir şekilde ulaşım imkânı mevcuttur.

Üniversitemizde öğrencilerimize yönelik olarak hafta içi her gün Yerleşke – Avcılar Metrobüs istikametine 34 adet ücretsiz ring seferleri düzenlenerek öğrencilerimize ulaşım imkânı sunulmaktadır. Bununla birlikte; öğrencilerimizin kaldıkları yurtlar, sabah ve akşam olmak üzere yurtla üniversite arasında ücretsiz ulaşım sağlamaktadır.

  1. LABORATUVARLAR

https://www.esenyurt.edu.tr/laboratuvarlar-umid2765.html

Linkteki fotoğraflar kullanılsın

 

  1. DERSLİKLER

https://www.esenyurt.edu.tr/derslikler-umid2763.html

Linkteki fotoğraflar kullanılsın

 

  1. KÜTÜPHANE

https://www.esenyurt.edu.tr/kutuphane/

ENGELLİ ÖĞRENCİ BİRİMİ

Birimin Amaçları

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Engelli Öğrenciler Birimi Yönetimi İstanbul Esenyurt Üniversitesi Rektörü tarafından, bir Rektör Yardımcısı sorumluluğunda, engelli öğrencilerin akademik, idari, fiziksel, psikolojik barınma ve sosyal alanlarla ilgili ihtiyaçlarını tespit etmek ve bu ihtiyaçların karşılanması için yapılması gerekenleri belirleyip, yapılacak çalışmaları planlamak, uygulamak, geliştirmek ve yapılan çalışmaların sonuçlarını değerlendirmek üzere engelli öğrenciler birimi oluşturulur. İstanbul Esenyurt Üniversitesi Engelli Öğrenciler Birimi yürüteceği tüm çalışmalarını, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ile koordine bir şekilde yürütür.

Birimin Görevleri

a) İstanbul Esenyurt Üniversitesi programlarına kaydı yapılan engelli öğrencilerin öğrenim süresince; eğitim, öğretim, idari, beslenme, barınma, burs, sosyal ve sportif faaliyetler, fiziksel ihtiyaçlarını karşılamak ve karşılaşabilecekleri engelleri ve bunlara karşı alınması gereken önlemleri belirlemek ve ortadan kaldırmak, çözüm önerileri sunmak, gerekli düzenlemeleri diğer birimlerle eşgüdümlü olarak çalışarak sağlamaktır.

b) Engelli olan üniversite öğrencilerinin akademik, fiziksel, psikolojik ve sosyal yaşamlarını engellemeyecek biçimde öğretim programlarını düzenlemek için hem engelli öğrencinin devam ettiği eğitimin ortamını düzenlemesini sağlamak hem de engellilere yönelik araç gereç temini, özel ders materyallerinin hazırlanması, engellilere uygun eğitim, araştırma ve barındırma ortamlarının hazırlanması konularında karar almak.

c) Yükseköğretim düzeyindeki öğrenci ve öğretim elemanlarına yönelik yayın faaliyetlerinde bulunmak, öğretim elemanlarına engel ve engelliyi, bunun getirdiği sınırlılıkları ve yapılması gereken düzenlemeleri anlatan, bilgilendirici doküman hazırlamak, bilinç düzeyini artırmak, ilgililere danışmanlık hizmeti vermek, gerektiği durumlarda hizmet içi eğitim sağlamak.

d) Bu konularda bilinç ve duyarlılık düzeyini arttırmak için program ve projeler geliştirmek; konferans, seminer ve benzeri etkinlikler düzenlemek.

e) Birimin çalışma programını hazırlamak, yürütmek; yıllık bütçe tasarısını ve yıllık faaliyet raporunu hazırlayıp bağlı bulunduğu rektör yardımcısına sunmak.

f) Yükseköğretim Kurumları Engelli Öğrenci Birimi’nin görev ve faaliyet alanına giren konularda, konunun tarafına yönelik yayın, doküman, afiş ve bilgilerin yer aldığı benzeri uygulamalar ile İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde okuyan “Engelli Öğrenciler”in sorunlarını ve taleplerini dile getirmelerine imkân sağlayan uygulamalarda bulunmak ve bir web sitesi oluşturmak.

g) Aldığı kararların ve belirlediği stratejilerin uygulanmasını denetlemek.

h) Maddi güçlüğü bulunan engelli öğrencilerin, yardımcı araç gereçlerinin ücretsiz temini yönünde çalışmalarda bulunmak.

ı) Bütün öğrencilerin, adil ve doğru bir şekilde, ölçme ve değerlendirmeye tabi tutulması, fırsat eşitliğini sağlamak ve eğitim sürecini engelli öğrenciler için anlamlı hale getirmek için; engelli öğrencinin sınavla ilgili süre, mekân, materyal, refakatçi ve engelin doğasından kaynaklanan farklılıklara göre alınacak gerekli tedbirleri almak, düzenlemeleri yapmak.

i) Yükseköğretim Kurumları Seçme Sınavı başvuruları öncesinde, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına bildirmek üzere, engelli öğrencilerin öğrenim görebileceği yükseköğretim programları ile ilgili rapor hazırlamak.

j) İstanbul Esenyurt Üniversitesi engelli öğrencileri için hazırlanan yıllık plan ve geçmiş dönemin sonuçlarının rapor halinde her dönemin başında İstanbul Esenyurt Üniversitesi Rektörü’ne sunmak.

k) İstihdam imkânlarına ilişkin bilgilendirici yayınlar hazırlanması konusunda çalışmalar yapmak ve bunların engelli öğrencilere ulaştırılmasını sağlayacak tedbirleri almak.

l)  Yükseköğretim programlarını kazanan engelli öğrencileri kayıtlar esnasında tespit etmek.

m) Üniversite yerleşkesi içerisinde ve dışarısında bulunan yapıların ve açık alanların engelli öğrenciler için ulaşılabilir olmasını sağlamak.

n) Engelli Öğrenciler, engel durumlarına göre ayrı sınav isteme ve sınavlarda yardım isteme hakkına sahiptir. Birim, bu hakkın kullanımı için; fakülte/ enstitü/yüksekokul/MYO sorumlularıyla gerekli işbirliğini yapar ve takip eder.

SPOR OLANAKLARI

Esenyurt Belediye Başkanlığı ile gerçekleştirilen protokol gereği; Belediye Başkanlığı kullanım ve denetiminde olan kültür merkezleri, kütüphane ve spor tesislerinin tümünden öğrencilerimiz, gerek kişisel kullanım, gerekse Öğrenci Konseyi ve Öğrenci Kulüplerinin planlayıp yürüttükleri tüm çalışmaları için yararlanmıştır. Spor tesislerinin tümünde görevli uzman çalıştırıcılar mevcuttur ve tesislerden yararlanmak isteyen öğrencilerimiz, uzman görevlilerce kendilerine sunulan programlar doğrultusunda hiçbir ödeme yapmaksızın yararlanmaktadırlar. Yine bu tesislerden okul takımlarımız, antrenman ve müsabaka amaçlı yararlanmışlardır.

Ayrıca, Esenyurt Belediye Meclisi’nin 05.06.2014 tarih ve 2014/61 sayılı kararı ile Cumhuriyet Kapalı Spor Salonu ile 09.07.2015 tarih ve 2015/112 sayılı kararı ile Şehit Caner Mert Kapalı Spor Salonu 30 yıllığına Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu uygulama salonu olarak Üniversitemiz kullanımına tahsis edilmiştir. İlgili Yüksekokulumuzun uygulamalı dersleri için merkez spor salonu konumunda olan bu tesisin dışında isimleri aşağıda belirtilmiş olan tesisler de hem ders amaçlı, hem de rekreatif spor ve turnuva amaçlı kullanılmıştır.

Ders amaçlı veya sosyal, kültürel ve sportif amaçlı kullanılan tesisler; 

a) Cumhuriyet Kapalı Spor Salonu 

Tesis Ulusal standartlarda olup, 5315 m2 kapalı alana sahiptir. Tesisin 500 koltuk kapasiteli tribünü mevcuttur. Kız ve erkek öğrenciler için soyunma odaları ile duş imkânı mevcuttur. Tesiste yönetim alanları, derslik imkânı, yemek ve kafeterya olanakları ile hizmetleri yerine getirecek personel imkânları mevcuttur.

        Esenyurt Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan spor salonunda Fitness (Bay, Bayan), Basketbol, Voleybol, Jimnastik, Taekwando, Masa Tenisi, Aikido, Halk Oyunları, Badminton gibi çalışmalar uzman çalıştırıcılar eşliğinde yürütülmüştür.


b) Şehit Caner Mert Kapalı Spor Salonu
Esenyurt Yunus Emre Mahallesi’nde bulunan 5315 m2 kapalı alana sahip spor salonunda sosyal alanların dışında Basketbol, Voleybol, Badminton, Masa Tenisi, Kungfu, Güreş, Boks, Zumba, Hentbol, Futsal, Cimnastik, Sabah Sporları, Taekwando gibi dallarda uzman çalıştırıcılar eşliğinde çalışmalar yürütülmüştür. 

 

c) Gürbüz Süleymanoğlu Spor Merkezi 

Esenyurt, Esenkent Mahallesinde bulunan 600 m2 kapalı alana sahip spor salonunda Fitness (Bay, Bayan), Pilates, Spining, Sauna, Aerobik, Zumba, Yoga, Aikido, Fin Hamamı, Masa Tenisi, Kick Boks, Cimnastik, Halk Oyunları, Bale gibi alanlarda uzman çalıştırıcılar eşliğinde aktiviteler yürütülmüştür.

Gürbüz Süleymanoğlu Spor Merkezi’nde fitness, yürüyüş bandı, koşu bandı, bisiklet, ağırlık çalışmaları, sauna, Fin Hamamı, dinlenme salonu, masaj, aerobik grup çalışmaları, pilates, step sporları ile ilgili alan ve teçhizatlar ile kafeterya imkânı bulunmaktadır. 

 

d) Esenyurt Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Tesisleri 

Salon; üniversitemize, öğrencilerimizin yüzme sporları ihtiyacı için tahsis edilmiş bulunmaktadır. Tesis ulusal standartlarda olup, 4095 m2 kapalı alana sahiptir. Tesisin 50 araçlık açık otoparkı, 20 kişilik toplantı odası ile kafeteryası mevcuttur. 

Tesiste yer alan havuzun uzunluğu 25 metre olup, 5 kulvarlıdır. İçerisinde 300 seyirci kapasiteli tribün bulunmaktadır. Komplekste ayrıca sauna ve Türk hamamı ile aletli fitness alanı da yer almaktadır. Ayrıca Esenyurt Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda step-aerobik ile pilates faaliyetlerine katılıp, masa tenisi ve bilardo oynamak mümkündür. Öğrencilerimiz salon hizmetlerinden istekleri doğrultusunda faydalanabilmektedir. 

e) Necmi Kadıoğlu Stadyumu ve Spor Kompleksi 

Esenyurt Yunus Emre Mahallesi’nde bulunan tesis, müsabaka standartlarına uygundur. Tesisin 100 kişilik açık otaparkı, 50 kişilik toplantı odası ile kafeteryası mevcuttur. Tesisin tribünleri kapalı olup, 5.500 kişi kapasitelidir. Kompleks, 17706 m2 açık alana sahiptir. Zemini suni çimdir. 

Tesiste; Futbol, Çim Hokeyi, Fıtness (Bay, Bayan), Kick Boks, Atletizm, Cimnastik, Masa Tenisi, Sabah Sporları, Kungfu türü çalışmalar uzman çalıştırıcılar eşliğinde yürütülmüştür. 

 

f) Mustafa Akboğa Yüzme Havuzu Kültür ve Spor Merkezi 

Toplam 17812 m2 olan kapalı alana sahip tesis, Esnyurt  Yenikent Mahallesi’nde bulunmaktadır. Tesiste grup çalışma salonu, kafeterya, hamam, sauna, soyunma odaları ve duş gibi hizmetler sunulmakta olup, Yüzme (Engelli, Bay, Bayan, Çocuk), Fitness (Bay, Bayan), Futbol… gibi çalışmalar uzman eğitmenler eşliğinde yürütülmüştür. 

 

g) İmam Hatip Kapalı Spor Salonu 

Toplam 4527 m2 alana sahip olan kapalı spor salonu içerisinde; 1 büyük kapalı salon, 2 adet çok amaçlı salon, kafeterya, soyunma odaları ve duşlar bulunmaktadır. Esenyurt, Yeşilkent Mahallesi’nde bulunan spor salonunda Basketbol, Voleybol, Futsal, Okçuluk, Cimnastik, Kungfu, Taekwando, Masa Tenisi gibi aktiviteler uzman çalıştırıcılar eşliğinde yürütülmüştür. 


h) Esenyurt Belediyesi Şehir Stadı (Metin Oktay Stadı) 

Esenyurt Belediye Başkanlığı ile yapılan protokol gereği üniversitemiz kullanımına da tahsis edilen stat, 2008 yılında hizmete girmiştir. Ulusal standartlarda olan stadın zemini suni çimdir. Stadın kapalı ve açık tribünleri olup, ışıklandırma tertibatı mevcuttur. Stat 5.500 koltuk kapasitesine sahiptir. 200 araçlık açık otoparkı mevcuttur. Ayrıca, Stadın içinde savunma sporları salonu ile güreş salonu mevcuttur. Stadda; Futbol, savunma sporları ve güreş aktiviteleri yapılmaktadır. Öğrencilerimiz takım sporları bazında veya bireysel olarak spor sahalarından yararlanmaktadırlar. 

  • SPOR TAKIMLARI

Atletizm

Badminton

Basketbol

Erkek Futsal

Erkek Voleybol

Kız Futsal

Kız Voleybol

Güreş

Futbol

Hentbol

Kickboks

Masa Tenisi

Okçuluk

Muay Thai

Wushu

Yüzme

Taekwondo

İletişim BilgilerimizZafer Mah. Adile Naşit Bulv. No:1
Esenyurt İstanbul / Türkiye

444 9 123
tanitim@esenyurt.edu.tr

FAX : +(90) 212 699 09 90

Sosyal Medya