İESU'da YAŞAM

Öğrencilerimize, kaliteli akademik kadromuzla seçkin bir eğitim sunmanın yanında zengin bir sosyal ve kültürel üniversite deneyimi sağlıyoruz.

Üniversitemizde aktif olarak etkinlik düzenleyen çok sayıda ve nitelikli öğrenci kulübü ve topluluğumuz var. Bu kulüp ve topluluklarımızın her biri kendi alanlarında çok önemli projeler üretiyor ve büyük başarılara imza atıyorlar.

Etkinliklerimiz ile şirket yöneticileri, sanatçılar ve önde gelen medya grupları öğrenciler ile buluşturulurken, sosyal sorumluluk projeleri ile birçok ilde eğitime destek projeleri hayata geçiriliyor.

Üniversite hayatınızın en unutulmaz anılarını ve en sıkı dostlukları öğrenci kulüp ve topluluklarında deneyimleyeceğinizi düşünüyoruz. Öğrenci kulüpleri hakkında bilgi almak, üye olmak, proje geliştirmek, yeni bir kulüp yapılandırmak için Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'na başvurabilirsiniz.

2019 - 2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI FAAL KULÜP LİSTESİ

Üniversitemiz öğrencilerinin üniversite hayatı boyunca temiz güvenilir aile ortamını aratmayacak, eğitim ve öğretimi destekleyici sosyal aktivitelerle desteklenmiş profesyonel yöneticiler tarafından idare edilen, üniversitemize yakın lokasyonlarda  ( Yürüme – Tek araç / Servis ) bulunan modern konforlu  özel öğrenci yurtları ile anlaşmaları bulunmaktadır.

Anlaşmalı yurtlarımızda Esenyurt Üniversitesine ait özel Yurt Bursları sayesinde uygun imkânlar ile kalınabildiği gibi yurtlarda öğrencilerimizin eğitim öğretim faaliyetlerinden arta kalan zamanlarını değerlendirmek adına yurt yönetimi ve üniversitemiz iş birlikteliği ile çeşitli geziler, sportif ve kültürel etkinlikler organize edilmektedir.

Anlaşmalı Yurtlarımız:
 • H. AYŞE ÖZYURT YÜKSEK ÖĞRENİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU
 1. SAĞLIK

  2019-2020 Eğitim- Öğretim yılında Üniversitemizde öğrencilerin, akademik ve idari personelin yararlanması amacı ile sağlık ünitesi kurulmuştur. Birinci basamak sağlık hizmetleri için üniversitemizde, İşyeri Hekimi  Dr. Öğr. Üyesi Mehmet HEKİMOĞLU ile birlikte Hemşire Merve ÇALMUK, Hemşire Yeter ALAGÖZ, İşyeri Psikoloğu Ceylan YILDIZOĞLU görev yapmaktadır. Revirimiz, haftada 6 gün hizmet vermektedir. 

  Birinci basamak sağlık hizmetleri, ünitemizde verilmekte olup, daha ileri tetkik ve tedavi gerektiren durumlarda hastanın sahip olduğu sosyal güvencesine bağlı olarak ilgili sağlık kuruluşlarına yönlendirilmektedir. 


   Ayrıca, Üniversitemiz ile Özel Esencan Hastanesi Başhekimliği arasında düzenlenen protokol çerçevesinde; Üniversitemizde görevli akademik, idari personel ve aileleri ile öğrencilerin hastane hizmetlerinden % 20 oranında indirimden yararlanmaları sağlanmıştır. Ayrıca, İstanbul Esenyurt Üniversitesi Kariyer Geliştirme Ofisi ile Elitium Cerrahi Tıp Merkezi bir protokol anlaşması imzalanmıştır.


  Protokol sayesinde öğrencilerimiz hem staj yapma imkanı bulacak hem de hastanenin tüm uygulama birimlerinde eğitim alma imkanına sahip olacaklar.

 2. SERVİS İMKANI

  Üniversitemiz İstanbul’un hızlı gelişen bölgesinde içerisinde merkezi bir konuma sahip olup, kampüs alanından Otogar, Havaalanı, Deniz Otobüsü İskelesi, Metrobüs ve Tren Garı gibi toplu ulaşım noktalarına kısa zamanda ulaşılabilmektedir. Ayrıca üniversitemiz; tüm İstanbul trafiğinin yükünü çeken iki ana arter yol olan E-5 ve TEM yollarının bağlantı kavşaklarında yer almaktadır.

  Yerleşkemizden İstanbul’un çeşitli noktalarına belediye otobüsleri, özel halk otobüsleri ve minibüsler tarafından ekonomik ve güvenli bir şekilde ulaşım imkânı mevcuttur.

  Üniversitemizde öğrencilerimize yönelik olarak hafta içi her gün Yerleşke – Avcılar Metrobüs istikametine 34 adet ücretsiz ring seferleri düzenlenerek öğrencilerimize ulaşım imkânı sunulmaktadır. Bununla birlikte; öğrencilerimizin kaldıkları yurtlar, sabah ve akşam olmak üzere yurtla üniversite arasında ücretsiz ulaşım sağlamaktadır.

 3. LABORATUVARLAR
 4. DERSLİKLER
 5. KÜTÜPHANE
Birimin Amaçları

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Engelli Öğrenciler Birimi Yönetimi İstanbul Esenyurt Üniversitesi Rektörü tarafından, bir Rektör Yardımcısı sorumluluğunda, engelli öğrencilerin akademik, idari, fiziksel, psikolojik barınma ve sosyal alanlarla ilgili ihtiyaçlarını tespit etmek ve bu ihtiyaçların karşılanması için yapılması gerekenleri belirleyip, yapılacak çalışmaları planlamak, uygulamak, geliştirmek ve yapılan çalışmaların sonuçlarını değerlendirmek üzere engelli öğrenciler birimi oluşturulur. İstanbul Esenyurt Üniversitesi Engelli Öğrenciler Birimi yürüteceği tüm çalışmalarını, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ile koordine bir şekilde yürütür.

Birimin Görevleri
 • İstanbul Esenyurt Üniversitesi programlarına kaydı yapılan engelli öğrencilerin öğrenim süresince; eğitim, öğretim, idari, beslenme, barınma, burs, sosyal ve sportif faaliyetler, fiziksel ihtiyaçlarını karşılamak ve karşılaşabilecekleri engelleri ve bunlara karşı alınması gereken önlemleri belirlemek ve ortadan kaldırmak, çözüm önerileri sunmak, gerekli düzenlemeleri diğer birimlerle eşgüdümlü olarak çalışarak sağlamaktır.
 • Engelli olan üniversite öğrencilerinin akademik, fiziksel, psikolojik ve sosyal yaşamlarını engellemeyecek biçimde öğretim programlarını düzenlemek için hem engelli öğrencinin devam ettiği eğitimin ortamını düzenlemesini sağlamak hem de engellilere yönelik araç gereç temini, özel ders materyallerinin hazırlanması, engellilere uygun eğitim, araştırma ve barındırma ortamlarının hazırlanması konularında karar almak.
 • Yükseköğretim düzeyindeki öğrenci ve öğretim elemanlarına yönelik yayın faaliyetlerinde bulunmak, öğretim elemanlarına engel ve engelliyi, bunun getirdiği sınırlılıkları ve yapılması gereken düzenlemeleri anlatan, bilgilendirici doküman hazırlamak, bilinç düzeyini artırmak, ilgililere danışmanlık hizmeti vermek, gerektiği durumlarda hizmet içi eğitim sağlamak.